EbaSport Services,Uncategorized Uprawiać sport

Uprawiać sport

dzieci

Zastanawialiście się kiedyś czemu warto uprawiać sport? Oto kilka prostych powodów.

Przyczyn dla których warto uprawiać sport jest oczywiście wiele i pewnie nie jeden z naszych czyletników mógłby wiele z nich wymienić. Jednak zastanówmy się – jakie jeszcze benefity, poza lepszą sylwetką, poprawą kondycji i zdrowiem daje nam czynne uprawianie sportu i podejmowanie zwiększonego wysiłku fizycznego?

Niezwykle istotnym jest to, jaki wpływ na naszą psychikę ma aktywne uprawianie sportu. Nasz mózg w odpowiedzi na podwyższoną aktywność fizyczną uwalnia stopniowo duże ilości dopaminy, czyli tak zwanego hormonu szczęścia. Dopamina jest odpowiedzialna za napęd ruchowy, koordynację oraz napięcie mięśniowe, jednak w układzie limbicznym odpowiada również za procesy emocjonalne oraz wyższe czynności psychiczne. Dlatego stopniowe uwalnianie dopaminy dzięki aktywności sportowej jest w stanie silnie poprawić nasz nastrój oraz przyczynić się do utrzymywania się stanu poprawionego samopoczucia.

Właśnie ze względu na dopaminę uprawianie sportu jest takie przyjemne i trwale podnosi poziom naszego samopoczucia. Zatem mamy jeszcze jeden, jakże ważny argument, przemawiający na rzecz sportu i zdrowego stylu życia. Jeśli ktokolwiek z naszych czytelników nadal się waha i zastanawia czy warto zacząć ćwiczyć – my odpowiadamy: zdecydowanie warto!

Podobne treści