TAE-BO

tae-boTo intensywny typowy trening techniczny, który łączy elementy wykorzystujące techniki karate, kickboxingu, aikido i tekwondo z krokami fitness wykonywanymi przy rytmicznej muzyce.
Duży nacisk kładzie się na technikę wykonywania poszczególnych elementów, ustawienie ciała i zaangażowanie właściwych mięśni. Dynamika wykonywania ciosów i kopnięć wyraźnie podnosi zużycie energii, w konsekwencji spalanie tkanki tłuszczowej, podniesienie kondycji i siły.

Trening Tae-Bo trwa godzinę. Zaczyna się od rozciągania ciała, rozgrzania mięśni i ćwiczeń oddechowych – poprzez typowe ćwiczenia aerobowe. Ta rozgrzewka trwa około pięciu minut, po czym rozpoczyna się zasadnicza, bardzo intensywna faza treningu. Podczas fazy głównej uderzenia, ciosy i bloki pozwalają pracować nad górną częścią ciała, jednocześnie wzmacniając nogi – ich praca jest zharmonizowana z pracą górnych partii ciała. Dzięki tej fazie spalamy tłuszcz, poprawiamy siłę i kondycję.

Po 20-45 minutach intensywnych ćwiczeń następuje stopniowe zmniejszanie tempa. Końcowa faza Tae-Bo to ćwiczenia wzmacniające brzuch oraz rozciąganie nóg, ramion i tułowia

Pierwsze efekty ćwiczeń widać już po kilku tygodniach. Uprawianie Tae-Bo doskonale kształtuje ramiona, wysmukla talię i nogi, rzeźbi pośladki i mięśnie brzucha, poprawia koordynację i sprawia, że nasze ruchy stają się płynne i sprężyste, a sylwetka smukła i proporcjonalna.

Po treningu, mimo że jest on bardzo intensywny, każdy czuje się zrelaksowany.
W zależności od naszej kondycji, Tae-Bo możemy ćwiczyć tak często, jak chcemy. Pamiętajcie jednak, że ten trening nie należy do sztuk walki, nie jest również formą samoobrony. To po prostu kolejne z zajęć fitness  na których na pewno nie będziesz się nudzić.

Źródła:
www.hydepark.net.pl

Podobne treści