EbaSport Uncategorized Bielizna męska – podstawa dobrego treningu

Bielizna męska – podstawa dobrego treningu

underwear

underwearBielizna męska sportowa stanowi podstawowy i istotny element męskiego ubioru podczas treningu na siłowni lub na świeżym powietrzu. Pełni ona ogromną rolę, niestety bardzo często bagatelizowaną. Jest to bowiem element garderoby mający bezpośredni kontakt z ciałem podczas wykonywania aktywności fizycznej.

Bielizna męska codzienna vs. bielizna męska sportowa

Noszona na co dzień tradycyjna bielizna bawełniana lub z domieszką innych materiałów, w tym lycry, jest wygodna, komfortowa i zazwyczaj dobrze się sprawdza przy umiarkowanej aktywności. Jednak w momencie, w którym aktywność fizyczna wzrasta do ponadprzeciętnej taka bielizna okazuje się niewystarczająca. Nie odprowadza ona bowiem potu i nie izoluje go od ciała, ale nim przesiąka co znacznie obniża komfort jej noszenia i może powodować otarcia skóry. W odróżnieniu od klasycznej bielizny bawełnianej, bielizna męska sportowa odprowadza pot z dala od ciała, który następnie szybko odparowuje.

Bielizna męska sportowa z jonami srebra

Kolejną istotną właściwością bielizny sportowej jest jej działanie bakteriobójcze. Dzięki zawartości cząstek srebra możliwe jest neutralizowanie drobnoustrojów oraz niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Mikroorganizmy, w tym bakterie i grzyby, dobrze rozwijają się w warunkach podwyższonej temperatury i wilgotności. Takie warunki tworzą się właśnie podczas wysiłku fizycznego w tradycyjnej bawełnianej bieliźnie. We wspomnianych warunkach mikroorganizmy szybko namnażają się. Natomiast obecność jonów srebra, obecnych w nowoczesnej bieliźnie sportowej termoaktywnej, zaburza metabolizm tlenowy drobnoustrojów, powodując ich obumieranie. Co istotne bielizna termoaktywna z jonami srebra zachowuje swoje właściwości przez długi czas użytkowania i poprzez wielokrotne pranie.

Bielizna męska sportowa, dopasowanie
Bielizna męska sportowa powinna być dobrana i dopasowana do indywidualnej sylwetki. Tylko dobrze dopasowana bielizna sportowa będzie spełniała swoje funkcje.

Bielizna męska sportowa, szwy
Szwy w bieliźnie sportowej powinny być możliwie niewyczuwalne i mało widoczne. Na rynku dostępna jest odzież bezszwowa, cięta laserowo.

Bielizna męska sportowa, warstwowość
W zależności od rodzaju treningu i panujących warunków atmosferycznych należy dobrać odpowiednią ilość warstw odzieży termoaktywnej. Wszystkie te warstwy, muszą zapewniać łatwy dostęp powietrza do ciała oraz zapewniać efektywne odprowadzenie wilgoci.

Podobne treści