EbaSport Uncategorized Rehabilitacja po kontuzjach sportowych

Rehabilitacja po kontuzjach sportowych

rehabilitacja

rehabilitacjaSport nierozerwalnie wiąże się z możliwością kontuzji. Niekoniecznie musi do niej dojść, ale prawdopodobieństwo jej powstania zawsze istnieje. Co rusz, media podają informację o sportowcach, którzy niestety,w wyniku takowych przypadków, muszą chwilowo zrezygnować z uprawianych dyscyplin i poddać się odpowiedniej rehabilitacji.

Na jakość całego leczenia po urazie ma wpływ tak naprawdę wszystko, a więc konieczna jest natychmiastowa, prawidłowa reakcja. Zwlekanie z wizytą u specjalisty najczęściej kończy się pogorszeniem stanu,a tym samym automatycznie wydłuża powrót do zdrowia. Charakterystyczną cechą dla kontuzji powstałych podczas sportu jest ich dynamiczność, a więc i możliwość większych uszkodzeń. Wymagają one właściwej opieki zaraz po zdarzeniu, jak i podczas rehabilitacji, której koronnym celem jest przywrócenie sprawności sprzed urazu, która pozwoli na ponowną aktywność sportową. Konieczna jest indywidualna opieka terapeuty z właściwymi kwalifikacjami i sprzęt rehabilitacyjny najnowszej generacji, pozwalający osiągnąć najlepsze efekty. Nie mniej istotny jest kontakt z lekarzem, a także odpowiednio dobierany zestaw ćwiczeń, który może się zmieniać w miarę postępów. Należy pamiętać, że zupełnie inne będzie postępowanie terapeutyczne po zabiegu operacyjnym, a inne po ściągnięciu usztywnienia. Najczęściej rehabilitacja jest konieczna w przypadku urazów, przeciążeń sportowych, ale również wad postawy, które stanowią coraz większy odsetek wśród pacjentów zgłaszających się do ośrodków rehabilitacyjnych. Te ostatnie, mając to na uwadze, starają się wdrażać nowoczesne i rekomendowane metody leczenia.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Łodzi.

Jako pacjenci pamiętajmy, że na całość składa się nie tylko opieka lekarska, terapeuta, sprzęt rehabilitacyjny, ale także własne zaangażowanie i podporządkowanie się zaleceniom specjalistów.

Podobne treści